Marie Laveau

Marie Laveau

Marie Laveau, fryzjerka z Nowego Orleanu była uważana za potężną uzdrowicielkę i Królową Voodoo, która wprowadziła do tej religii katolickie nauki i praktyki.

Znana ze swojego współczucia, Laveau pomagała wszystkim, którzy do niej przychodzili, niezależnie od rasy i statusu finansowego.
Wiele lat temu zapoczątkowano popularną tradycję, że jeśli chciałeś, aby Lavaeu spełniła twoje życzenie, musiałeś narysować X na jej grobie, obrócić się trzy razy, zapukać do jej grobu i wykrzyczeć swoje życzenie, ku frustracji Archidiecezji i zarządu cmentarza.
Ludzie przysięgali, że kiedy zostawiali ofiary przy grobie Laveau po spełnieniu ich życzenia, słyszeli szepczącą im do ucha kobietę, a na zdjęciach jej grobu pojawiały się upiorne obrazy.
Niektórzy uważają, że Laveau materializuje się co roku, aby poprowadzić wiernych w wigilijnym nabożeństwie.
Powiadają, że da się rozpoznać ducha Laveau dzięki chustce, którą ma zawsze zawiązaną na szyi. Pewien mężczyzna twierdził kiedyś, że został przez nią spoliczkowany, gdy przechodził obok jej grobu. Mówi się również, że dawny dom Laveau przy 1020 St. Ann Street jest jednym z wielu nawiedzonych miejsc w Dzielnicy Francuskiej.